Hala Laboratoria
Przyszłości CRPK

CRPK logo CRPK logo
Laboratoria przyszłości Laboratoria przyszłości
Kontrast Czcionka

Twórz niesamowite projekty kulturowe i edukacyjne, wideoklipy, rozwijaj badania lub narzędzia promocji zagranicznej polskich branż kreatywnych i uzyskaj wsparcie finansowe dla swoich kreatywnych działań. A to tylko niektóre z możliwości!

Wszystkie podmioty prowadzące działalność gospodarczą, samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe zapraszamy do zapoznania się z programem, który wspiera polski przemysł kreatywny. To wspaniała okazja do pokazania potencjału i innowacyjności swoich projektów związanych z szeroko pojętą sztuką oraz edukacją w sektorach kreatywnych.

W puli środków przeznaczonych na dotacje projektów znajduje się aż 8 mln złotych, dlatego warto zgłosić swój projekt!

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.crpk.pl/projekty/rsk

Czy twój projekt kwalifikuje się do programu?

“Rozwój Sektorów Kreatywnych” wspiera aż pięć obszarów kultury:


  1. Działania edukacyjne m.in mające na celu promowanie i upowszechnianie nowoczesnych narzędzi kreatywnych i technologicznych, pomocnych w budowaniu atrakcyjnego przekazu oraz wykorzystanie potencjału przemysłów kreatywnych w innych dziedzinach i sektorach.
  2. Projekty badawcze rozwijające potencjał polskich sektorów kreatywnych (m.in wszelkiego rodzaju analizy).
  3. Wspieranie eksportu polskich przemysłów kreatywnych, w tym rozwój narzędzi promocji zagranicznej polskich branż kreatywnych czy wsparcie promocyjno-eksportowych wydarzeń kulturalnych poza granicami kraju.
  4. Prototypowanie i rozwój projektów czyli rozwijanie projektów kreatywnych w fazach „prototypowych”, lub tworzenie prototypów kulturowych dzieł branż kreatywnych, które następnie będą mogły posłużyć twórcom do poszukiwania inwestora w celu dalszego ich rozwoju.
  5. Artystyczne wideoklipy, które dzięki innowacyjności zyskają wysoki potencjał eksportowy.

W programie można zatem uzyskać dofinansowanie zarówno na projekty: badawcze, jak np. analizę porównawczą ekosystemu polskich branż kreatywnych na tle innych Państw, edukacyjne, związane np. z organizacją konferencji, warsztatów, seminariów, targów czy szkoleń, jak i  projekty związane z prototypowaniem i rozwojem produktu.

Opcji jest naprawdę dużo, więc sprawdź, czy Twój pomysł kwalifikuje się do programu “Rozwój Sektorów Kreatywnych” i zacznij  rozwijać swoją wizję artystyczną już dzisiaj!

 

Wniosek – ważne informacje:

Aby otrzymać dofinansowanie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem programu, który znajduje się na stronie www.crpk.pl/projekty/rsk

  • Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 20 000 zł.
  • Maksymalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 400 000 zł.

Wnioski można składać do 30.03.2023 r.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
bezpośrednio pod numerem telefonu: 22 290 35 02 
lub mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Aktualności

19 kwiecień 2024

Konsultacje strategii rozwoju branż kreatywnych – galeria zdjęć

17 kwietnia 2024 roku w siedzibie CRPK odbyły się Konsultacje strategii rozwoju branż kreatywnych. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

11 kwiecień 2024

„Kaczmarski Subiektywnie” – galeria zdjęć

Ponadczasowe piosenki Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Jacka Bończyka i Konrada Wantrycha.

27 marzec 2024

Relacja z PAX East

PAX East przyciągnął przez trzy dni około 100 tysięcy widzów. Po upadku targów E3 w Los Angeles bostońska impreza stała się największym tego typu wydarzeniem w USA i jednocześnie jednym z największych na świecie.

06 marzec 2024

Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności

Już wkrótce startuje Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności!

Wspieramy działania polskich branż kreatywnych

Chcesz nam pomóc? Masz pomysł na wsparcie branż kreatywnych? 

Zachęcamy do kontaktu