CRPK logo CRPK logo
Kontrast Czcionka

Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych to instytucja kultury, której nadrzędnym celem jest wspieranie i promowanie działań polskich przemysłów kreatywnych na niespotykaną dotąd w Polsce skalę.

W swoich działaniach Centrum skupia się na wspieraniu polskiego gamedevu, filmu, muzyki, sztuk plastycznych i użytkowych. 

Dlaczego są one tak ważne dla polskiej gospodarki? 

Ponieważ mają bezpośrednie przełożenie na tzw. „gospodarkę kreatywną” stanowiącą sektor gospodarki oparty przede wszystkim o dwa kluczowe filary w postaci kreatywności oraz kapitału intelektualnego. To właśnie one stanowią w tym sektorze podstawowy czynnik wytwórczy, o którego rozwój dba CRPK poprzez swoje programy edukacyjne, grantowe a także wydarzenia specjalne. Należy także pamiętać, że ze względu na swój charakter gospodarka kreatywna stanowi jeden z kluczowych kierunków dla gospodarki przyszłości opartego o rozwój otaczających nas technologii oraz cyfryzację. 

Jak w tej sytuacji przedstawia się z kolei aspekt kulturowy? 

Projekty tworzone w ramach programów CRPK stanowią wartościowy nośnik polskich wartości kulturowych, które np. w postaci gier mogą przekraczać granice naszego kraju pomagając promować polską kulturę narodową na całym globie.

Chcesz nam pomóc?

Masz pomysł? 
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Aktualności

09 styczeń 2023

Rodzinne kolędowanie w CRPK

Multimedialne widowisko o Bożym Narodzeniu oraz wspólne śpiewanie polskich tradycyjnych kolęd w wyjątkowej atmosferze.

14 grudzień 2022

Otworzyliśmy rok kopernikański w 2023 roku

Ogłoszony 2023 „rokiem kopernikańskim” to niepowtarzalna okazja do celebrowania osiągnięć wielkiego Polaka znanego na całym świecie - Mikołaja Kopernika. W tym roku wielki astronom skończyłby 550 lat!

01 grudzień 2022

Zmieniamy się dla Was

Strona internetowa Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych stale zmienia się dla Was!

Wspieramy działania polskich branż kreatywnych

Chcesz nam pomóc? Masz pomysł na wsparcie branż kreatywnych? 

Zachęcamy do kontaktu