CRPK logo CRPK logo
Kontrast Czcionka

Ogłoszony 2023 „rokiem kopernikańskim” to niepowtarzalna okazja do celebrowania osiągnięć wielkiego Polaka znanego na całym świecie - Mikołaja Kopernika. W tym roku wielki astronom skończyłby 550 lat!


W sferze wartości Kopernik reprezentuje modelowo wartości i cechy Polaków, jakim jest innowacyjne spojrzenie na świat, łączenie kreatywności ze sztuką oraz poszukiwanie ambitnych wyzwań. Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych zainaugurowało obchody „roku kopernikańskiego” już w 2022 roku. Jak? Poprzez cykl kreatywnych inicjatyw takich jak artystyczne konkursy oraz wyjątkowy gamejam, w trakcie którego uczestnicy tworzyli gry poświęcone spuściźnie wielkiego Polaka.

Konkurs


Pierwszą inicjatywę stanowił konkurs na komiks poświęcony Mikołajowi Kopernikowi oraz konkurs na grę planszową opowiadającą o wielkim astronomie. Uczestnicy konkursów wykazali się niezwykle oryginalnym podejściem do przeniesienia historii do współczesności. Uzupełnieniem konkursów było oczywiście przeniesienie Mikołaja Kopernika do świata cyfrowego, który stanowi naszą przyszłość. Niczym galaktyczna podróż gry uczestników gamejamu przeniosły nas w nowy wymiar kreatywności. 

To jednak nie wszystko


Na 2023 Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przewiduje cykl inicjatyw, których celem będzie zapoznanie Polaków z wyjątkową postacią Kopernika w niepowtarzalny sposób.

Śledźcie nasze kanały social media by nie umknęły Wam żadne atrakcje.

Aktualności

09 styczeń 2023

Rodzinne kolędowanie w CRPK

Multimedialne widowisko o Bożym Narodzeniu oraz wspólne śpiewanie polskich tradycyjnych kolęd w wyjątkowej atmosferze.

12 grudzień 2022

Rozwój sektorów kreatywnych w CRPK

Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych to instytucja kultury, której nadrzędnym celem jest wspieranie i promowanie działań polskich przemysłów kreatywnych na niespotykaną dotąd w Polsce skalę.

01 grudzień 2022

Zmieniamy się dla Was

Strona internetowa Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych stale zmienia się dla Was!

Wspieramy działania polskich branż kreatywnych

Chcesz nam pomóc? Masz pomysł na wsparcie branż kreatywnych? 

Zachęcamy do kontaktu